Kur var attīstīt tikumiskās audzināšanas kompetenci?07.08.2017

Iveta jautā: 

Labdien, Elvita!
Paldies Jums par vakardienas konferenci (II. Dzīvot pēc Sirdsapziņas brīvdabas konference’ 2017 “Mūsu dzīve starp patiesumu un meliem, godīgumu un liekulību”)! Tas bija kā viens no ceļa posmiem, kā puzzles gabaliņš lielajā ceļā pie sevis, ko eju. Šodien vēl pārdomas un viss “jāsaliek pa plauktiņiem” Un es turpināšu iet tālāk šo izziņas un attīstības ceļu.

Jūtu, kur vēl vajadzētu papildināt zināšanas. Ieskatījos Jūsu mājaslapā par tikumisko audzināšanu un arī no vakardienas sapratu, ka šo tematu attīstīsiet. Mani ļoti interesētu apmeklēt kādu semināru, kursus vai mācības tieši pirmsskolas posmam, jo tā ir mana darbības joma. Ideāli, ja par apgūto kursu būtu arī apliecība. Esmu pirmsskolas pedagogs, ir apgūtas mācību priekšmetu metodikas. Pavasarī pabeidzu mācību programmu “Bērna emocionālā audzināšana”. Tikumiskā audzināšana vēl ir tas, kas pietrūkst, lai veidotos kopveselums bērna attīstībā, izglītošanā un audzināšanā un man pašai būtu padziļināta izpratne par to ko nododu tālāk vecākiem un pedagogiem. Lūdzu informējiet mani, ja tādas mācības notiktu!

Elvita Rudzāte atbild: 

Priecājos, ka pedagogiem ir interese par tikumisko audzināšanu. Sokrata tautskola, kas ir Biedrības “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” biedrs un sadarbības partneris īpaši koncentrējas šajā jomā un drīzumā iznāks grāmata “Bērnu un jauniešu tikumiskā audzināšana”, kas ir metodiskais materiāls pedagogiem no pirmsskolas līdz vidusskolai. Šā gada 23.augustā tiks organizēta tikumiskās audzināšanas brīvdabas konference “Kā mācīt tikumību bērniem un jauniešiem?”, kuras apmeklētāji saņems apliecinājumu.

Mēs šobrīd plānojam jaunas aktivitātes, lai palīdzētu sabiedrībai attīstīt tikumības līmeni un par visām aktivitātēm mēs informējam Sokrata tautskolas un Biedrības “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” mājas lapās. Lai samazinātu risku, ka esmu kādam aizmirsusi kaut ko paziņot, jo pienākumi patiešām man ir ļoti daudz, iesaku reģistrēties jaunumu saņemšanai gan Biedrības “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” mājas lapā, gan Sokrata tautskolas mājas lapā, gan portālā Domātājs.lv, jo tad katru nedēļu ne tikai saņemsiet informāciju par plānotajiem pasākumiem, bet arī izglītojošu informāciju, kas palīdzēs paplašināt apziņas līmeni.