Kas varēs mācīties Sirdsapziņas skolā?24.09.2017
Laura jautā: Ļoti iepriecināja ziņa par Sirdsapziņas skolu bērniem.
Vēlu Jums izdošanos un Dieva svētību.
Kā varētu Jūs atbalstīt?
Vai šādā skolā būtu iespēja piedalīties arī bērniem, kas nedzīvo tuvumā Rīgai?
Elvita Rudzāte atbild: Tā dzīvē ir sanācis, ka dabiski ir izveidojusies līdzīgi domājošo komanda, kuru dzīves vieta ir no Rīgas līdz Valmierai. Sigulda un tās apkaime it kā ir pa vidu. Mums ir domubiedri no Zemgales un kāds Latgalē, bet pagaidām visvairāk esam Rīgas reģionā un Vidzemē. Tāpēc doma sākt Sirdsapziņas skolas attīstību radās tieši Siguldā vai tās apkaimē, lai pedagogiem būtu iespēja atbraukt uz darbu no dažādām pusēm.
Mums nebūs internāts, jo uzskatām, ka bērnam ir ļoti svarīgi dzīvot kopā ar vecākiem vismaz līdz 16 gadu vecumam, bet vēlams līdz 18 gadu vecumam, jo bērna augšana pat vislabākajā vidē bez vecāku klātbūtnes, bērnā rada ilgas pēc vecākiem un attīsta stresu bailes “mani nemīl”, kas vēlāk var radīt sekas veidojot ģimeni. Ļoti daudz ģimenes izjūk aiz pārpratuma, jo cilvēki nezina par stresa “bailes mani nemīl” eksistenci un neredzamo enerģētisko sienu, ko attīsta šis stress, aizturot starp partneriem mīlestības enerģijas plūsmu, radot sajūtu, ka partneris nemīl, kas savukārt attīsta strīdus un pārpratumus.
Mēs pilnībā paļaujamies uz Dieva gribu, cik ātri Sirdsapziņas skolai būs iespējas attīstīt filiāles visā Latvijas teritorijā. Paradoksāli, bet situācija Latvijā, kad tiek slēgtas lauku skolas, ir labvēlīga Sirdsapziņas skolas attīstībai, jo mūsu ideju īstenošanai pilsētas vide neder, jo nepieciešama lauku vide – meži, pļavas, kā arī vieta, kur attīstīt sociālo uzņēmējdarbību.
Lai mēs varētu nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu Sirdsapziņas skolas darbu, šobrīd mēs attīstām Sirdsapziņas skolas darba metodiku un darba organizāciju, izveidojot Sirdsapziņas skolas digitālu interaktīvu kvalitātes vadības sistēmu. Tiklīdz mēs būsim šo darbu pabeiguši, mēs uzrunāsim pašvaldības vai līdzīgi domājošus uzņēmējus, kas varētu būt šīs skolas finansētāji. Ja būs interese no pašvaldībām vai uzņēmējiem, mēs nekavēsimies attīstīt Sirdsapziņas skolu ikvienā pašvaldībā, kas to vēlēsies. Esmu pārliecināta, ka nebūs ilgi jāgaida, kad pilsētnieki vedīs savus bērnus uz lauku skolu, jo piedāvājums būs daudz labāks nekā to var piedāvāt pilsētas skolas.
Pats galvenais, ko sabiedrība neņem vērā, ka iemiesojumā nāk jaunā laika bērni ar pavisam citu apziņas līmeni, kuriem nav piemērotas lielas skolas, kur klasē bērnu skaits pārsniedz 21 un ir daudz paralēlo klašu. Mēs savā darbā stingri pieturamies pie Dievišķajiem likumiem un Mācībās teikto un zinām, ka svētie cilvēki ir teikuši, ka grupā labi, ja ir 12 cilvēki, bet ne vairāk kā 21 cilvēks, jo nav iespējams veltīt uzmanību daudz cilvēkiem. Kāpēc uzņēmumi cenšas vienam vadītājam tiešā pakļautībā neuzticēt pārāk daudz padotībā esošus cilvēkus? Tāpēc, ka nav iespējams kvalitatīvi pārvaldīt lielu skaitu darbinieku. Kāpēc uzņēmēji lielus uzņēmumus sāk sadalīt mazākos meitas uzņēmumos? Jo pārvaldot lielu uzņēmumu, nepieciešama liela birokrātija, kas savukārt bremzē uzņēmuma attīstību. Kāpēc, lai skolotāji būtu unikālāki par uzņēmējiem, pārvaldot tik lielu bērnu skaitu?
Mēs priecāsimies par dažāda veida atbalstu, sākot no nesavtīga darba Sirdsapziņas skolas metodikas un darba organizācijas izstrādē līdz finansiālam atbalstam, ja ir tādas iespējas. Mēs priecāsimies, ja izplatīsiet mūsu redzējumu tālāk sabiedrībā, jo ātrāk sabiedrība atmodīsies, jo labāk. Mēs priecāsimies, ja atsauksies uzņēmēji, kas būs gatavi ar mums sadarboties. Mēs priecāsimies par katru, kas domā līdzīgi mums, ir gatavi mums palīdzēt.